Hľadá sa najlepšie pomenovanie. Už žiadne tabu #FindTheName.

Hľadá sa najlepšie pomenovanie. Už žiadne tabu! #FindTheName.

Tlačové správy · 2 min. čítania

05.02.2016

Tiež vám príde zvláštne, že aj dnes, v dobe, kedy nie je nahé ženské telo vo filmoch alebo časopisoch ničím neobvyklým a všetko sa tak trošku točí okolo sexu, je výraz vagína stále považovaný za tabu? Idelyn® Beliema, značka ženského intímneho zdravia, sa to rozhodla zmeniť. Vyzýva ženy, aby hlasovali a tým pomohli zvoliť to najvhodnejšie označenie pre vagínu. Slovo, ktoré bude pozitívne, nebude znieť hanlivo, ani príliš medicínsky, ale ani detinsky.

Pozrite si inšpiratívne video:

...a navrhnite najvhodnejšie označenie pre vagínu – hlasujte tu: https://sk.findthename.eu.

Naučme sa hovoriť o vagíne

Zatiaľ čo muži bez ohľadu na vek vedia o svojich penisoch hovoriť pomerne otvorene, slovo vagína je pre ženy stále tabu. Preto sa značka Idelyn® Beliema rozhodla spustiť dialóg na neľahkú, ale o to dôležitejšiu tému. Cieľom je porozumieť frustrácii a ostychu spojenými so ženskou intimitou, nájsť pozitívne a vhodné označenie pre vagínu a prelomiť tak tabu, ktoré sa vytvorilo okolo ženskej intimity. Prispieť v tomto snažení môže každá žena. Stačí kliknúť na https://sk.findthename.eu a vyjadriť svoj názor na to, ako vagínu nazývať. #FindTheName.  Pomôžte nájsť najlepší výraz pre vagínu. Je čas, aby sa ženy začali cítiť komfortne, keď hovoria o svojich intímnych partiách.

Inšpirujte sa videom: https://youtu.be/8iVBM4htC8g, ktoré ukazuje aj to, ako sa dokážu o svojich penisoch vyjadrovať muži, zatiaľ čo pre niektoré ženy je pomenovanie intímnych partií v podstate neriešiteľnou úlohou. Dosť už bolo tabu, poďme to zmeniť.  

Závisí od toho naše zdravie aj život

Schopnosť otvorene hovoriť o intímnych partiách a teda aj intímnych problémoch pozitívne prispieva aj v situácii, kedy nastanú zdravotné ťažkosti. Napr. vaginálna infekcia potrápi aspoň jedenkrát za život až dve tretiny žien. Pre ženy je navyše veľmi ťažké rozoznať, či ide o kvasinkovú, či bakteriálnu infekciu, ktoré vzhľadom na súčasný životný štýl (návšteva bazénov, fitness centier, nevhodná spodná bielizeň, ...), bohužiaľ nie sú ničím neobvyklým. Nepísaným pravidlom je aj to, že žena, ktorá sa o svojej intimite nebojí hovoriť, sa jednoduchšie vyrovnáva so svojim telom a dbá o svoje zdravie, s čím súvisia aj pravidelné návštevy gynekológa, kde je schopná svoje prípadné problémy popísať. Nezabúdajme, že zdravá a vyrovnaná žena je tiež spokojná žena.

Preč s tabu

Pomôžte zrušiť tabu, ktoré sprevádza ženskú intimitu a podeľte sa s nami o výraz, ktorým označujete svoju vagínu a ktorý môže i rade iných žien pomôcť odhodiť hanbu a otvorene hovoriť o ich zdraví a prípadných problémoch.

Inšpirujte sa videom https://youtu.be/8iVBM4htC8g a až do 22. 2. 2016 hlasujte na https://sk.findthename.eu. #FindTheName. 

Naspäť na zoznam článkov

Ďalej by vás mohlo zaujímať


25
rokov sme tu pre Vás
54
krajín, kde môžete kúpiť
naše produkty
1500
produktov v našom portfóliu
176.098
spokojných členov nášho Klubu zdravia Walmark