Hľadali sme jedno meno – našli sme ich stovky

Hľadali sme jedno meno – našli sme ich stovky!

Tlačové správy · 2 min. čítania

29.02.2016

Tri týždne hlasovali stovky Sloveniek o najlepšie pomenovanie pre ženské intímne partie v rámci projektu #FindTheName, ktorý iniciovala značka ženského zdravia Idelyn® Beliema. 

Cieľom bolo odstrániť tabu spojené s pomenovávaním ženskej intimity a motivovať ženy, aby odhodili ostych a cítili sa komfortne, keď majú hovoriť napríklad o svojej vagíne. Slovenky ukázali svoju otvorenosť a nápaditosť a vymysleli viac než tisíc kreatívnych návrhov.

Inšpiratívne video https://youtu.be/8iVBM4htC8g motivovalo 1 384 hlasujúcich k tomu, aby vyjadrili svoj názor a zapojili sa. Kreativitu a intímnu nápaditosť potvrdzuje 1 096 označení pre vagínu, s ktorými sa hlasujúci podelili  na https://sk.findthename.eu.

Tu je top 5 najobľúbenejších mien: 

  1. Piška
  2. Maruška
  3. Mušlička
  4. Šuška
  5. Pipinka

Niektoré ženy sa inšpirovali aj u básnikov a výsledkom boli názvy ako Jaskyňka, Bohyňa alebo Svätyňa. Ale prečo nie aj Ňuffinka, Idelynka, Garáž alebo Jaščurka, fantázii sa medze nekladú.

Video úplne nevtieravo predstavilo, ako bezstarostne o svojich penisoch vedia hovoriť muži a do akej prekérnej situácie sa často dostáva nežné pohlavie, keď majú pomenovať svoju vagínu. A dôvod? Neexistuje, my sami sme vytvorili zbytočné tabu, ktoré teraz môžeme prekročiť.

Veď o intimite môže hovoriť každý, len mlčanie a ignorovanie tejto pôvabnej časti života je nesprávne. Stovky nových pomenovaní navyše ukázali, že neexistuje a ani nie je potrebné mať len jediné správne označenie. Dôležité je, aby sme si našli to, ktoré vyhovuje práve nám, či už je to Pipinka alebo Kočička.

Infografika tu.

Viac informácií na www.idelyn.sk

 

Naspäť na zoznam článkov

Ďalej by vás mohlo zaujímať


25
rokov sme tu pre Vás
54
krajín, kde môžete kúpiť
naše produkty
1500
produktov v našom portfóliu
176.098
spokojných členov nášho Klubu zdravia Walmark