Ako prežiť letnú dovolenku bez starostí?

Ako prežiť letnú dovolenku bez starostí?

Tlačové správy · 3 min. čítania

29.06.2016

Súbor informácií, tipov a rád, aby sa vaša tohtoročná dovolenka vydarila. Pozrime sa teraz na najčastejšie situácie, ktoré vás môžu stretnúť.

Pred odchodom

Niekedy nie je ľahké spomenúť si na všetky veci, ktoré si potrebujeme zabaliť. Aby sme vám prípravu na letnú dovolenku čo najviac uľahčili, zostavili sme pre vás hneď dva krátke zoznamy, ktoré vám prípravy batožiny výrazne uľahčia. Už si nebudete musieť lámať hlavu nad tým, bez čoho nemôžete odísť - 5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť, vyrieši tento pamäťový test za vás. Najdôležitejšími dokladmi to ale nekončí, aby sme vám na cestách ušetrili starosti, čas i peniaze, pridali sme do Letného špeciálu tiež 10 tipov na cestovnú výbavu pre pohodu na cestách. .

Na ceste

Kufre zabalené, výbava kompletná, na nič ste nezabudli a môžete vyraziť. Balenie a prípravy na odchod bývajú niekedy náročné na psychiku a počas cesty sa tak môže dostaviť únava a vyčerpanie. Pri strese sa vyčerpávajú naše zásoby horčíka, ktorý je nevyhnutný pre fungovanie nervového systému a metabolizmu. Odolnosť pri psychickej a fyzickej záťaži podporujú horčík a vitamín B6. Tie môžeme doplniť vhodnými potravinami v našom jedálničku (banány, morské plody, ryby, pečeň, bravčové mäso, vajcia, zemiaky, zelenina, orechy, obilniny,…). Jedálniček často nemôžeme na dovolenke ovplyvniť, a tak nám môže pomôcť k doplneniu niektorých dôležitých látok ich kombinácia zbalená do krabičky, ktorá nám nezaberie v kufri miesto a cestovanie bude vďake nej pohodovejšie.

Počas dovolenky

Mnoho ľudí je dlhodobo vyčerpaných, pokiaľ by naša únava nepoľavila ani po príchode na dovolenku a prvých nociach, môžeme siahnuť okrem kávy tiež po koncentrovanom zdroji energie, ktorý podporuje koncentráciu a bdelosť. Únava konečne odznieva a konečne sa môžeme naplno venovať aktivitám, ktoré máme radi. Pokiaľ radi trávite dovolenku aktívne, vyrážate na výlety, na bicykel, do hôr a ste športoví nadšenci, pribaľte si masážne kozmetické prípravky, ktoré môžu priniesť úľavu po zdolaní vašich turistických výziev. Pokiaľ by sa výlety pretiahli do neskorých hodín, pamätajte na dostatočne teplé oblečenie so sebou, aby ste nenachladli. Obzvlášť nepríjemné bývajú akútne ťažkosti močových ciest.

Pokiaľ sa tešíte, že sa počas voľných dní krásne opálite, tak vás iste poteší 10 rád pre bezpečné opaľovanie, ktoré v letnom špeciále nájdete tiež. Mnoho Slovákov počas dovolenky rado skúša nové jedlá a recepty. Či už budete grilovať na záhrade, dávať si točenú zmrzlinu alebo ochutnávať exotickú kuchyňu z lehátka na all inclusive pobyte, kontrolujte si čerstvosť potravín, ktoré jete, aby vás nezaskočila hnačka. A keď už sme pri slnku, vysokých teplotách a bazénoch, nezabudnite dbať na intímnu hygienu a nenechajte sa zaskočiť nepríjemnou infekciou.

Prajeme vám, aby sa vaše letné plány vydarili a aby ste si dovolenku užili v zdraví. Starajte sa o vaše telo, ono vám to rado vráti. 

Ceny uvedené v sprievodcovi sú platné do 20.7.2016. Sprievodca si môžete stiahnuť tu.
Alebo si prečítajte online verziu:

Naspäť na zoznam článkov

Ďalej by vás mohlo zaujímať


25
rokov sme tu pre Vás
54
krajín, kde môžete kúpiť
naše produkty
1500
produktov v našom portfóliu
176.098
spokojných členov nášho Klubu zdravia Walmark