telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

5 netradičných tipov, ako získať energiu bez kofeínu

5 netradičných tipov, ako získať energiu bez kofeínu

1. Dajte si studenú sprchu

Že to nie je nič pre vás? Mýlite sa. Studená voda ešte nikomu neublížila, práve naopak. Slávny nemecký liečiteľ Sebastian Kneipp na nej založil celú svoju kariéru. Ak nie ste zvyknutí sprchovať sa studenou vodou, spočiatku vám táto procedúra môže pripadať nepríjemná, ale verte, že ide len o pár prvých pokusov, kým si na to telo zvykne. A výsledok rozhodne za to stojí! Studená voda posilňuje imunitu a cirkuláciu krvi, čo má blahodarný vplyv na srdce i pokožku. Napomáha spaľovaniu tukov, zvyšuje odolnosť proti stresu a povzbudí vás oveľa lepšie než ranná káva. A nielen to – dokáže zvýšiť mozgovú aktivitu a nadopuje vás energiou na celý deň.
 

2. Prejdite jazyk škrabkou

Keď ráno pred zrkadlom vyplazíte na seba jazyk, všimnete si, že je potiahnutý bielym povlakom. Naše telo totiž používa jazyk na vylučovanie toxínov. To vedela už kedysi dávno ajurvédska medicína a tá západná jej v ostatných rokoch dala za pravdu. Zmyslom rannej očisty je teda odstrániť nahromadené baktérie, ktoré sa inak prehĺtaním vracajú späť do tráviaceho systému, kde vytvárajú ideálne živné prostredie pre rôzne kvasinkové ochorenia. A jedným z typických príznakov premnožených kvasiniek je práve pocit vyčerpania a chronická únava. Takže si v lekárni zaobstarajte špeciálnu škrabku a každé ráno si ňou jazyk niekoľkokrát dôkladne prejdite smerom od koreňa ku špičke (namiesto škrabky môžete použiť aj polievkovú lyžicu, ktorú si však nechajte iba na tieto účely).
 

3. Urobte suchú masáž

Stará indická prax napomáha celkovej detoxikácii, povzbudzuje krvný obeh a dokáže rozhýbať zlenivenú lymfu. Okrem toho čistí póry od mastnoty a nečistôt, znižuje viditeľnosť strií a zmierňuje prejavy celulitídy. Predovšetkým vás však nabije energiou, takže ju v žiadnom prípade nerobte pred spaním. A ako na to? Použite suchú lufu alebo štetku z prírodných materiálov s dlhým držadlom, aby ste si dočiahli až na chrbát. Postupujte od chodidiel a členkov nahor a robte dlhé pomalé ťahy smerom k srdcu. Jedinou výnimkou je chrbát, ktorý treba masírovať od krku smerom dolu. Nezabudnite ani na oblasť, kde sa nachádzajú hlavné lymfatické uzliny (zadná strana kolien, vnútorná strana stehien, podpazušie). Na záver sa osprchujte a osušenú pokožku ošetrite telovým olejom alebo mliekom.
 

4. Upracte si doma aj v hlave

Silu a chuť do života nám často berie aj chaos, ktorý máme okolo seba. Zbavte sa všetkých požieračov energie. Či už sa to týka starých nepotrebných vecí, ktoré vám doma len zaberajú miesto a sadá na ne prach, alebo myšlienok a ľudí, ktorí vás pripravujú o radosť zo života. To však nebýva vždy také ľahké, začnite preto niečím jednoduchým a nenáročným – napríklad tým, že upracete jednu zásuvku. Neskôr to môže byť skriňa či
celá miestnosť. Totiž – hneď ako si zorganizujete svoje pracovné a životné prostredie, usporiadate si tým automaticky aj priestor vo vlastnej hlave. Neporiadok a chaos vás prestanú rozptyľovať a vy okamžite pocítite príliv novej energie.
 

5. Stavte na „oči mŕtveho Indiána“

V prírode existuje celý rad rastlín, ktoré pôsobia na náš organizmus ako stimulanty. Tieto látky navodzujú stav bdelosti, zaháňajú únavu, zlepšujú náladu a vracajú chuť do života. Jednou z nich je paulínia nápojová – popínavý ker z amazonských pralesov. Jej semená sú známe pod názvom guarana a podľa legiend pripomínajú oči zabitého malého chlapca, na ktorého hrobe tento ker vyrástol. Indiáni verili, že ten, kto je plody paulínie, získa mladosť a vitalitu tohto dieťaťa. Jednou z hlavných zložiek guarany je kofeín, ktorý je tu obsiahnutý vo vysokých koncentráciách. Na rozdiel od kofeínu v káve sa však do tela uvoľňuje omnoho pomalšie a vďaka tomu vám dodá energiu na oveľa dlhšiu dobu než šálka espresa. Výživové doplnky s obsahom vysoko kvalitného extraktu zo semien brazílskej guarany si môžete voľne kúpiť v lekárňach a e-shopoch.
 
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu