telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

5 pilierov zdravého životného štýlu

5 pilierov zdravého životného štýlu

Každý hovorí o zdravom životnom štýle a každý chce žiť zdravo, ale viete vlastne, ktoré oblasti sú dôležité na to, aby bolo vaše telo i myseľ v dobrej kondícii? Výskumy ukazujú, že ľudia chcú žiť zdravo, ale nie sú si úplne istí, na čo sa presne zamerať, čo je správne. A tiež bojujú s časom a je pre nich ťažké pridať do ich náročného režimu ďalšie činnosti navyše.

Zdravý životný štýl má schopnosť predchádzať mnohým ochoreniam a ťažkostiam a považuje sa za najúčinnejšiu prevenciu chorôb.  

Väčšina odborníkov na zdravý život odporúča zamerať  sa na 5 kľúčových oblastí a ak sa stanú súčasťou vašej každodennej rutiny, ani si nevšimnete, že robíte niečo „navyše“, na čo si musíte nájsť čas. Odmenou vám bude skvelý pocit a zdravé telo.

 

1. VYVÁŽENÁ STRAVA

Nutrition_icon_green.pngZdravá strava musí byť dobre vyvážená, aby nedochádzalo k nedostatku či prebytku v príjme živín. V našom regióne ľuďom väčšinou chýba vláknina a PUFA – polynenasýtené mastné kyseliny. Na druhej strane je veľmi bežný nadmerný príjem cukru a nasýtených mastných kyselín. Prvým krokom môže byť zaradenie porcie ryby raz do týždňa do vášho jedálnička, nahradenie koláčov sušeným ovocím.

 

 

2. FYZICKÁ AKTIVITA

physical_activity_icon_green.pngFyzická aktivita nielenže podporuje metabolizmus a pomáha udržiavať štíhlu líniu, ale vďaka nej sa tiež cítime skvelo. Aby sme mohli robiť  fyzickú aktivitu, potrebuje naše telo svaly, kosti a kĺby v dobrom stave a po výkone potrebuje tiež posilniť a regenerovať. Skúste chodiť po schodoch namiesto výťahu na ceste do práce alebo vystúpte z autobusu o zastávku skôr, keď sa budete vracať domov. Budete chvíľu na čerstvom vzduchu a ešte spálite nejaké kalórie.  
 

 

 

3. DUŠEVNÁ ROVNOVÁHA

Mental_balance_icon_greena.pngTelo a myseľ sú prepojené a naša schopnosť spomaliť a odpočívať má vplyv na dobrý spánok. Kvalita spánku má vplyv na úroveň fyzickej energie, duševnú sviežosť a schopnosť koncentrácie v priebehu dňa. Dbajte na to, aby ste si pre seba vyhradili každý deň 20 minút, aj keby ste mali len počúvať vašu obľúbenú hudbu so zatvorenými očami. Budete prekvapení, o koľko lepšie sa budete potom cítiť.
 

 

 

4. CELKOVÁ TELESNÁ KONDÍCIA

overall_health_icon_green.pngPokles celkovej telesnej kondície alebo imunity sa odráža na schopnosti tela bojovať s chorobami. Rovnako ako trénujeme svaly, mozog a vytrvalosť, je potrebné, aby sme trénovali a podporovali tiež imunitu. Čas strávený v prírode, pravidelný denný režim a studené kúpele môžu hodne pomôcť.
 

 

 

5. ZLOZVYKY

bad_habits_icon_green-(1).pngVšetci máme svoje súkromné neresti, ktorých sa nám nedarí zbaviť. Niektoré z nich sú veľmi škodlivé pre naše zdravie, napr. fajčenie, nadmerné pitie alkoholu alebo prejedanie. Pri iných si ani neuvedomujeme, že môžu byť škodlivé, napríklad príliš mnoho času pri počítačovej obrazovke alebo život vo veľmi znečistenej oblasti. V každom prípade sa ich snažte mať pod kontrolou a obmedzte negatívne dopady na vaše zdravie. Napríklad jedzte viac ovocia, robte päťminútové prestávky, ak celý deň pracujete pri počítači, alebo sa raz do týždňa choďte prejsť do lesa.
 

 

Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu