telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Ako inak podporiť imunitu?

Ako inak podporiť imunitu?
Rybí tuk spolu s vitamínom D pomáhajú podporovať imunitu a môžu pomôcť v prevencii pred najrôznejšími ochoreniami, napríklad pred zápalom pľúc. Podľa Jiřího Rupricha z Centra zdravia, výživy a potravín SZÚ je ale ich navýšenie v našom tele beh na dlhú trať. Tento proces môže trvať až pol roka.

Tak na čo čakáme? Rybí tuk už totiž dávno nemá onú rybiu pachuť a podporovať imunitu musíme teraz naozaj všetci!

Omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú obsiahnuté práve v rybom oleji, dlhodobo podporujú fungovanie imunitného systému. Doporučená denná dávka pre zdravého dospelého človeka sa pohybuje medzi  250-500 mg. V prípade, že chcete zvýšiť obsah omega-3 indexu vo vašom tela, je vhodné užívať až dva gramy.

Štúdie tiež preukazujú, že vitamín D priaznivo ovplyvňuje našu odolnosť voči zápalovým ochoreniam. Vitamín D je  ľudské telo schopné vyrobiť samo, a to vďaka UV žiareniu zo slnka. Avšak po zime, kedy sme slnko videli len obmedzene, je vhodné pridať do svojho jedálnička ryby, ktoré sú skvelým zdrojom tohoto vitamínu.
Našťastie existujú i výživové doplnky, ktoré vám s doplnením týchto základných látok na podporu  imunity môžu pomôcť!
 
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu