telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Blesková relaxácia alebo – ako sa do 15 minút zbaviť stresu

Blesková relaxácia alebo – ako sa do 15 minút zbaviť stresu
Keď vás v práci prepadne stres, vyskúšajte jednoduché cvičenie na uvoľnenie stavcov: nechajte ruky voľne visieť pozdĺž tela a ramenami pomaly opisujte čo najväčší polkruh. Alebo zopnite ruky za chrbtom, s nádychom pritiahnite lopatky k sebe a ramená tlačte dolu. Proti stresu pomáha aj nasledujúci cvik: sadnite si na kraj stoličky, položte si členok jednej nohy na koleno tej druhej a predkloňte sa. Stavce sa uvoľnia pekne jeden po druhom.

 

Napínajte a povoľujte svaly

Vďaka tzv. progresívnej relaxácii sa naučíte rozlišovať medzi napnutými a uvoľnenými svalmi, takže nabudúce už poznáte, kedy ste v strese a potrebujete sa uvoľniť. Začnite tým, že zovrete päste, aby ste pocítili napätie v lakťoch. To isté urobte s bicepsami, šijovými, chrbtovými, brušnými, stehennými a sedacími svalmi. Nezabúdajte zhlboka dýchať a pri každom výdychu sa čo najviac uvoľnite. Opakujte aspoň 10-krát.

 

Zívajte a preťahujte sa

Napätia sa v priebehu chvíľky zbavíte aj pomocou zívania a preťahovania. Najprv začnite krúžiť ramenami a pretrepte si ruky. Potom otvorte ústa a nadychujte sa. Pri nádychu začnite zívať a zívnutie dokončite pri výdychu. Opakujte 3 – 5-krát. Potom si znovu zívnite a pri nádychu s otvorenými ústami rozpažte ruky smerom nahor a pretiahnite svaly. Pri výdychu spusťte ruky dolu.

 

Dajte si relaxačný kúpeľ

I ten najväčší stres účinne rozpustí rozmarínový kúpeľ. Do pol litra vriacej vody nasypte vrecúško sušeného rozmarínu, nechajte 5 minút lúhovať a preceďte do vane. Relaxačný kúpeľ, po ktorom sa budete cítiť ako znovuzrodení, pripravíte aj zo zmesi lipového kvetu, kostihoja, ovsa a rebríčka. Vezmite asi štvrť hrnčeka z každej bylinky, vložte do plátenného vrecúška a to dajte do vane hneď, len čo začnete napúšťať vodu. V kúpeli potom relaxujte 15 minút. Do kúpeľa môžete pridať aj niekoľko vrecúšok so zeleným čajom, 4 dcl kvalitného červeného vína, šálku medu, pol šálky ošúpaného a jemne nastrúhaného zázvoru, 1 kg hrubozrnnej morskej soli, pohárik jablčného octu, pár kúskov celej škorice, 2 litre plnotučného mlieka alebo 5 lyžíc olivového oleja.

 

Vyrobte si vlastný energy drink

Ste mrzutí, vyčerpaní a máte nervy na pochode? Skúste nasledujúci recept: nakrájajte 2 kusy zelerovej vňate, 4 jablká a 1 tenký plátok zázvoru. Hoďte do mixéra, dolejte pohárik vody, pridajte štipku soli a rozmixujte. Ihneď vypite, pokiaľ je nápoj plný čerstvých vitamínov. Tento životobudič vás stopercentne povzbudí.

 

Zinscenujte záchvat smiechu

Verte – neverte, ale smiech pôsobí ako liek. Naše telo nedokáže rozlíšiť medzi predstieraným a skutočným smiechom. Takže sa pokojne môžete smiať „len akože“, ale pozitívny prínos pre vaše zdravie bude rovnaký ako v prípade úprimného smiechu. Jednou z osvedčených metód na uvoľnenie stresu je tzv. smiech končatinami.
Ľahnite si na chrbát. Stehná pritiahnite k hrudníku a ruky pokrčte v lakťoch. Nohami i rukami robte pohyby ako pri jazde na bicykli. Postupne zvyšujte tempo a do rytmu vyslovujte slabiky „ha, ha, ha – ho, ho, ho – he, he, he – hi, hi, hi...“ Cvičte tak dlho, kým vám stačia sily a dych. Na konci sa možno budete už len bezvládne váľať po zemi v záchvatoch smiechu a po nervozite a napätí nezostane ani stopy.

 

Vyplazte na seba jazyk

Potrebujete sa stresu zbaviť skutočne bleskovo? Nájdite si miesto, kde vás nikto nebude rušiť, otvorte doširoka ústa, vyplazte čo najviac jazyk a vypúľte oči. Po desiatich sekundách povoľte. Napätie zmizne ako mávnutím čarovného prútika. Je to ľahké a veľmi účinné.

 

Stavte na silu prírodného kofeínu

Možno ste už počuli o brazílskej guarane. Semená amazonskej liany sú doslova nabité prírodným kofeínom, ktorý sa však na rozdiel od kofeínu v káve uvoľňuje do tela výrazne pomalšie a vďaka tomu získate energiu na oveľa dlhšiu dobu než zo šálky espressa. Výživové doplnky s obsahom vysoko kvalitného extraktu zo semien brazílskej guarany si môžete voľne kúpiť v lekárňach a e-shopoch.
 
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu