telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Koreň života – ženšen

Koreň života – ženšen
Za adaptogén s najsilnejším povzbudzujúcim účinkom je považovaný ženšen pravý (Panax Ginseng). O jeho mimoriadnych schopnostiach vedeli už starí čínski lekári, ktorí tento výnimočný rastlinný stimulant využívali od 4. storočia pred naším letopočtom. Písomné zmienky z tohto obdobia hovoria o ženšene ako o veľmi účinnom prostriedku na skvalitnenie života.

Najčastejšie užívanou časťou ženšenu je koreň, ktorý svojím tvarom pripomína ľudské telo. Ten sa môže spracovávať dvojakým spôsobom. Suší sa buď na slnku (tým vzniká tzv. biely ženšen), alebo sa parí v cukrovom či bylinnom náleve a potom sa suší umelým teplom (výsledným produktom je potom červený ženšen).Najkvalitnejší ženšen rastie v Kórei
Ženšen sa pestuje v celom rade krajín – v Kórei, Číne, Rusku, Indii, Japonsku i na území Severnej Ameriky. Podľa Shen Nung Pen-Ts'ao-ching, najstaršej dochovanej knihy tradičnej čínskej medicíny, je však najkvalitnejší ten, ktorý pochádza z kórejského kráľovstva Kokuryo.

Ruský botanik Carl Anton Meyer klasifikoval ženšen v roku 1843 zavedením rodu Panax. Tento výraz sa dá voľne preložiť ako „všeliek“ (z gréckeho pan – všetko, axos – liečiť). Názvom Kórejský ženšen môže byť označovaný len ženšen rodu Panax Ginseng vypestovaný na území Kórey.Podporuje pozornosť, imunitu i pamäť
Kórejský ženšen obsahuje látky, ktoré pomáhajú zachovať fyzickú a duševnú výkonnosť, znižujú mieru vyčerpania, podporujú pamäť a sústredenosť a udržujú pozornosť. Na rozdiel od stimulantov typu kofeínu však nespôsobujú excitáciu (nepokoj, nervozitu) a nenarušujú spánok, práve naopak – sú využívané v celom rade produktov určených na podporu kvality spánku. Ženšen takisto prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, pomáha udržať energiu a vitalitu a pozitívne ovplyvňuje tiež erekciu a sexuálne zdravie. Ako už bolo povedané, ide o veľmi silný adaptogén, to znamená, že podporuje odolnosť tela proti stresu a je vhodný pri mimoriadne náročných situáciách (napríklad po úraze, v období rekonvalescencie, po emočnej traume apod.).

V lekárňach a na e-shopoch sa dajú voľne kúpiť výživové doplnky s vysoko kvalitným extraktom z kórejského ženšenu v kombinácii s vitamínom E, ktorý patrí do skupiny antioxidantov a pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu