telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Nenechajte sa prevalcovať jarnou únavou

Nenechajte sa prevalcovať jarnou únavou
Nikdy nie je na škodu začať dôkladnou očistou. Neverili by ste, koľko sa vám za tých posledných niekoľkých mesiacov usadilo v tele škodlivín. Ako by ste sa potom mohli cítiť fit a svieži?
 

Pestrá strava a občasný pôst

Zaraďte na niekoľko dní odľahčenú stravu s dostatkom čerstvého ovocia a zeleniny a potraviny s vysokým obsahom vlákniny (celozrnné pečivo, strukoviny, pohánka, divoká ryža, ovsené vločky, orechy, olejnaté semienka). Nezabúdajte tiež piť, podporíte tak vylučovanie toxínov (denne by ste mali vypiť 2–3 litre, ideálne čistej vody bez bubliniek). Raz týždenne je dobré dopriať si pôst, pri ktorom budete popíjať len zeleninové šťavy (najlepšie detoxikačné účinky majú zeler, petržlen, rajčiny a červená repa).
 

Jarná očista pečene a žlčníka

Príčinou toho, že sme na jar unavení a necítime so vo svojej koži, býva často i zanesená pečeň a žlčník. Činnosť týchto orgánov podporíte napríklad konzumáciou zásaditej zeleniny: kapusta, žerucha, brokolica, cibuľa, rukola, čakanka, polníček, artičoky. Do jedálnička je vhodné zaradiť tiež limetky, grapefruit, strukoviny, rôzne olejnaté semienka, panenské rastlinné oleje, vlašské a lieskové orechy alebo morské ryby (losos, sardinky). Z korenín  mätu, kurkumu, šalviu, rozmarín, semená kôpru a rímskej rasce. Odborníci na prírodnú medicínu odporúčajú tzv. medovú vodu: 250 ml vody 10 minút povarte, nechajte trochu vychladnúť, ochuťte dvoma lyžičkami limetkovej šťavy a lyžičkou domáceho medu. Pite nalačno každé ráno.
 

Pomoc z prírodnej lekárničky

Na očistu môžete využiť i celý rad vynikajúcich byliniek, ako je pestrec mariánsky, púpava lekárska, pŕhľava dvojdomá, yucca („zázrak“  indiánskych šamanov), breza previsnutá, pýr plazivý, lipkavec syridlový, rebríček obyčajný, zázvor, rumanček alebo sedmokráska. Kompletnú detoxikáciu účinne podporíte tiež chlorellou (sladkovodná riasa, ktorá má schopnosť naviazať na seba ťažké kovy a odviesť ich z tela).
 

Cvičenie pre svižnú lymfu

O to, aby sa telo pravidelne zbavovalo toxínov, sa stará lymfa. Ak voľne prúdi, cítime sa dobre a sme plní energie. V opačnom prípade nás trápi nadmerná únava, opuchy, bolesti hlavy, časté virózy a iné problémy. Správne prúdenie lymfy môžete podporiť niekoľkými spôsobmi. Napríklad bránicovým dýchaním. Stačí ho robiť 20 minút denne (10 minút ráno a 10 minút večer). Ľahnite si na tvrdšiu podložku a snažte sa lopatky i panvu vyrovnať so zemou. Jednu ruku si položte na oblasť pupka a druhú na hrudník. Uvoľnite sa a pomaly sa začnite nadychovať do brucha. Mali by ste cítiť, ako sa zľahka dvíha. Zároveň sa začne postupne dvíhať hrudník. Pri výdychu klesá opäť prvé brucho a potom hrudník.

Okrem dýchania rozprúdite lymfu tiež pohybom. Skúste napríklad jazdu na bicykli, svižnú chôdzu, jogu alebo plávanie. Jednoznačne najlepšou aktivitou na rozhýbanie lymfy je skákanie na trampolíne. Takže ak máte možnosť, neváhajte! Vaše deti alebo vnúčatá sa k vám iste rady pridajú.
 

Zelený životabudič

Potrebujete sa ráno poriadne „naštartovať“? Pripravte si energetický drink z mladého jačmeňa. Nie náhodou býva nazývaný superpotravinou 21. storočia. Obsahuje 13 rôznych vitamínov, viac než desiatku dôležitých minerálov a esenciálne aminokyseliny. Šťava z mladého jačmeňa je prospešná najmä z toho dôvodu, že pomáha vytvoriť v tele zásadité prostredie a odstraňuje prekyslenie, ktoré patrí k hlavným príčinám civilizačných chorôb a oslabenej imunity. Mladý jačmeň je tiež výborný zdroj železa, ktoré prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania.
Ochutnali ste už nebeské ovocie? Tak sa často prezýva indický egreš amalaki, ktorý sa zaraďuje medzi najbohatšie prírodné zdroje vitamínu C na svete: len 100 gramov ukrýva rovnaké množstvo „céčka“ ako dva kilogramy pomarančov alebo pätnásť kilogramov jabĺk. Obsahuje tiež vitamíny B1 a B2, množstvo bioflavonoidov, esenciálnych aminokyselín a minerálov. Funguje ako silný antioxidant, likviduje vírusy, baktérie a ďalšie parazity, podporuje rast svalovej hmoty, znižuje hladinu cholesterolu, posilňuje pečeň, čistí obličky i močový trakt. Ak si ním spestríte svoj jarný jedálniček, nebudete ľutovať.
 

Zvýšený príjem horčíka

Častým dôvodom toho, že sa cítime unavení a bez energie, býva tiež chýbajúci horčík. Nedostatkom tohto stopového prvku trpí v súčasnej dobe každý tretí Čech. Na vine je hlavne naša bežná strava, kde sa tento minerál príliš nevyskytuje (nájdete ho v banánoch, ovsených vločkách, kapuste, strukovinách, brokolici, špenáte, datliach, slivkách, citrónoch, grapefruitoch, žltej kukurici, jablkách, mandliach, sójových bôboch, para orechoch, maku, pšene, tmavo zelenej listovej zelenine, olejnatých semienkach, pivných kvasniciach, vajciach a v plodoch mora). Ďalšou príčinou je stres, ktorý u mnohých z nás prerástol už do chronickej podoby. V strese totiž organizmus spotrebuje oveľa viac horčíka, ako v stave pokoja a pohody. Rovnako tak pri užívaní liekov sú nároky organizmu i na tento dôležitý minerál väčšie.
 
 
Ak chcete podporiť svoju duševnú i telesnú kondíciu a vitalitu, môžete zaradiť tiež vysoko kvalitné výživové doplnky s vyváženým pomerom horčíka a vitamínu B6, ktorý rovnako ako horčík prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Tieto prípravky sa  dajú voľne kúpiť  v lekárňach alebo na e-shopoch.
 
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu