telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Nenechajte sa napáliť pri nákupe potravín

Nenechajte sa napáliť pri nákupe potravín

Šunka z mäsa

Pri šunke ide v prvom rade o podiel čistých svalových bielkovín. Voľte preto výrobky z kategórie „výberová“ alebo „najvyššia kvalita“, pri ktorých máte istotu, že v nich skutočne bude mäso, a to bez prídavku predraženej vody. Kvalitná šunka by tiež nemala obsahovať škroby, farbivá či rastlinné bielkoviny. Údeninám typu „šunkový nárez“ alebo „šunkový blok“ sa radšej rovno vyhnite.

 

Ryby bez vody

Rovnaké odporúčanie platí aj pre ryby. Koľkokrát sa vám už stalo, že ste doma vyklopili rybu na panvicu, na ktorej vám nakoniec zostalo len pár kúskov mäsa a zvyšok sa jednoducho vyparil? Dajte si preto pozor na množstvo ľadu v obale mrazených výrobkov. Ak kupujete čerstvú rybu, najprv si ju poriadne prezrite. Mala by mať číre a vypuklé oči, hladkú a vlhkú kožu pokrytú jemným slizom a musí byť cítiť rybinou, nie stuchlinou. Pri mrazených hľadajte pojmy ako „mrazené na mori“, bez polyfosforečnanov či s množstvom glazúry max. 10 %.


 

Poctivé syry

Pokiaľ si chcete pochutnať na skutočnom syre, nekupujte výrobky s názvom topený výrobok a pod., v ktorých je časť mliečneho tuku nahradená tukom rastlinným. Na obale vždy musí byť uvedený názov „syr“. Sledujte aj množstvo tuku a soli. Medzi ľuďmi panuje mýtus, že pokiaľ potrebujete schudnúť, mali by ste z jedálneho lístka syry radšej vynechať. Nie je to pravda. Aj ľudia držiaci diétu si pokojne môžu dopriať syry typu cottage, olomoucké syrečky alebo ricotta. Čo je však lepšie nechať v regáli, to sú topené syry, ktoré nie sú zdravé ani pre tých, ktorí nechudnú. Tieto syry obsahujú taviace soli, ktoré môžu narušovať vstrebávanie vápnika, a často aj vysoký podiel tuku.

 

Kvalitné jogurty

Máte chuť na dobrý a kvalitný jogurt? Pokiaľ si nie ste istí výberom, siahnite po bielom, ktorý si doma môžete dochutiť trochou medu, orieškami, domácim lekvárom alebo ovocím. Vhodné rozhodne nie sú smotanové výrobky, ktoré obsahujú viac než 10 percent tuku, ale ani odtučnené (light) jogurty s podielom tuku menej ako pol percenta. Tie sa obvykle vyrábajú v ochutenej verzii, kde tuk – v tom lepšom prípade – nahradzujú cukry, v horšom prípade umelé sladidlá. A schválne, čo si myslíte, kam v tele putuje táto syntetická zložka, ktorú náš organizmus nevie identifikovať? Je to tak trochu paradox, ale priamo do tukových zásob!


 

Skutočné maslo

Keď maslo, tak skutočné maslo, nie maslová pochúťka, maslíčko a ďalšie lacné napodobneniny. Pokiaľ budete chcieť ušetriť a siahnete po náhradke, určite to poznáte na jej chuti. Tieto produkty obsahujú rastlinný tuk, a ten sa skrátka nezaprie.


 

Celozrnné pečivo

Ak chcete kúpiť celozrnné pečivo, hľadajte tento názov na obale, prípadne na štítku (pri nebalenom pečive). Majte tiež na pamäti, že nie všetko, čo je tmavé, je automaticky celozrnné. Takisto označenie „cereálny“ patrí medzi osvedčené fígle výrobcov, na ktoré sa nechal nalákať už nejeden zástanca zdravej výživy. Ani viaczrnné alebo špeciálne pečivo neznamená ešte, že je celozrnné.

 


Horká čokoláda

Kvalitná horká čokoláda obsahuje aspoň 70 percent kakaa a hlavne – musí ísť o skutočnú čokoládu, nie čokoládovú pochúťku a podobné „dobroty“, v ktorých je časť kakaového masla nahradená rastlinným tukom, často veľmi nevhodného zloženia.
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu