telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Trávite leto v kancelárii? Skúste 5 osvedčených životobudičov

Trávite leto v kancelárii? Skúste 5 osvedčených životobudičov
Máte už po dovolenke, vonku je horúco na odpadnutie, slniečko provokuje za oknami od včasného rána a vy absolútne nie ste schopní sústrediť sa na prácu? Nie div, horúce letné počasie, „presklená búdka“ a pracovné resty, ktoré sa vŕšia na stole, nikomu na nálade nepridajú. Ale čo sa dá robiť – s počasím nepohnete rovnako ako s faktom, že ďalšia dovolenka vás čaká až o rok. Skúste si preto dni, ktoré musíte tráviť v práci, aspoň trochu spríjemniť.


Tiež máte vo zvyku raňajkovať až v kancelárii? S kolegami v kuchynke a šálkou voňavej kávy? Skúste urobiť v tomto rituáli malú zmenu a namiesto pravidelnej dávky kofeínu si doma pripravte zelené smoothie, ktoré si potom môžete vziať so sebou do práce.
 

Začnite deň extra koktailom

Prečo práve zelené? To je jasné – čo je zelené, to je zdravé a plné energie. Pri príprave môžete rôzne improvizovať. Samozrejme, každý nemá na to, aby do seba hneď na prvý pokus obrátil pohár so zmesou špenátu, stopkového zeleru a brokolice. Na začiatok skúste niečo, čo vašim chuťovým bunkám viac ulahodí. Rozmixujte napríklad šálku zeleného hrozna, rovnaké množstvo baby špenátu, polovicu banánu a 2 dcl zeleného čaju (namiesto hrozna môžete skúsiť aj pomaranč a kiwi). Pridajte lyžičku medu alebo sirupu z agáve a máte postarané o zdravé a výdatné raňajky, ktoré vás udržia v stave bdelosti minimálne do obeda.
 

Okysličte si mozog jogou

Zbaviť sa letargie, príjemne sa pretiahnuť, rozprúdiť krv a okysličiť mozog vám pomôže aj jednoduchý cvik z jogy, tzv. pozícia hory. Posaďte sa vzpriamene na stoličku, neopierajte sa o zadné operadlo. S nádychom pomaly vzpažte a s výdychom zvoľna pripažte. Dávajte pozor, aby ste nedvíhali ramená. Opakujte celkom 5-krát. Ak máte čas, môžete pridať ešte úklony do strán – s nádychom vzpažte, chyťte si ľavou rukou pravé zápästie a s výdychom sa ukloňte na ľavú stranu. S ďalším nádychom sa potom vráťte späť do stredovej pozície, chyťte si pravou rukou ľavé zápästie a s výdychom sa ukloňte na pravú stranu. Opakujte 3-krát, pričom v úklone sa môžete vždy na 3 dýchnutia zastaviť a dôkladne sa pretiahnuť. Toto cvičenie sa dá robiť aj postojačky.
 

Zabudnite na okolitý svet

Ak si môžete odskočiť na pár minút niekam, kde vás nebude nikto rušiť, alebo máte dosť benevolentného šéfa, vyskúšajte ďalší veľmi účinný jogový cvik, ktorým je šavásana (alebo pozícia mŕtvoly). Veľmi účinne odstraňuje stres, vyrovnáva srdcový rytmus a znižuje vysoký krvný tlak. Ľahnite si na zem (ideálne na karimatku, ak ju máte k dispozícii), ruky smerujú od tela dlaňami nahor, nohy sú mierne roznožené. Zavrite oči a uvoľnite celé telo. Snažte sa odpútať pozornosť od vonkajšieho sveta, od všetkých zvukov a diania okolo. Spočiatku dýchajte hlboko a pravidelne, neskôr dych spomaľujte, aby sa stával tichším a jemnejším. V tomto stave zotrvajte 5 – 20 minút.
 

Prejdite sa bosí po tráve

Máte v budove átrium s nádherným anglický trávničkom? Prípadne sa vaša firma nachádza kúsok od parku? Využite to a doprajte si cez poludňajšiu prestávku „bosonohú“ prechádzku. Je to trochu alternatívny relax, ale vrátite sa nádherne osviežení. Tým, že dnes väčšina z nás chodí v topánkach, postupne sme stratili kontakt so
zemou a tým aj prístup k zdroju nevyčerpateľnej prírodnej energie. Stačí, keď sa pár minút prejdete (alebo prebehnete) po tráve a únava sa ako zázrakom vytratí. Táto metóda je ako stvorená pre leto.
 

Otestujte amazonskú lianu

Prežiť dlhých osem hodín v kancelárskej šedi vám pomôžu aj niektoré rastliny zo skupiny tzv. stimulantov, napríklad paulínia nápojová, amazonská liana, ktorej semená sú známe pod názvom guarana. Jej hlavnou účinnou zložkou je guaranín, ktorý – podobne ako kofeín – dodáva energiu a stimuluje organizmus. Tento efekt však na rozdiel od bežnej kávy vydrží podstatne dlhšie. Výživové doplnky s obsahom vysoko kvalitného extraktu zo semien brazílskej guarany si môžete voľne kúpiť v lekárňach a e-shopoch.
 
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu