telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Začíname behať so psom

Začíname behať so psom

O tom, že je beh zdravý – ako pre telo, tak aj pre dušu – niet pochýb. Pri behaní posilníte srdce a pľúca, zrýchlite metabolizmus, zlepšíte trávenie, podporíte imunitu a vďaka endorfínom, ktoré sa vám vyplavia do krvi, budete mať príjemne ľahkú hlavu a oveľa lepšiu náladu. A keď na to budete dvaja, užijete si to ešte viac.

 

Nechajte sa nakaziť jeho bezprostrednosťou

Pes je ideálnym parťákom aj vtedy, keď sa sami nedonútite obuť tenisky a vybehnúť von. Sú to rodení bežci a tento druh pohybu im prináša radosť, čo dávajú pri behaní nepokryte najavo. A ako je známe, pohoda a dobrá nálada sú veľmi nákazlivé. Je dokázané, že ľuďom, ktorí behajú so svojím psom, sa darí dodržovať tréningový plán oveľa úspešnejšie než tým, ktorí behajú sami alebo s kamarátom. A navyše, pri spoločnom športovaní sa váš chlpatý miláčik zdravo unaví, takže nebude mať potrebu vybíjať nadbytočnú energiu tým, že v predsieni rozhryzie všetky prezuvky, alebo inými vylomeninami.

 

Spočiatku trénujte na kratšie vzdialenosti

S tréningom by ste mali začať najskôr s ročným psom. Záľubu v behaní a pohybe vôbec však môžete pestovať aj pri šteniatku – berte ho so sebou von a nechajte ho voľne behať, choďte s ním na výcvik, doprajte mu kontakt s ostatnými psími kamarátmi... Neskôr, keď začnete so skutočným tréningom, sa vám to bohato vráti. Uvedomte si tiež, že psy behajú hlavne pre radosť – na rozdiel od ľudí, ktorí často športujú kvôli zdraviu alebo lepšej postave. Tak im ich nadšenie nepokazte napríklad tým, že im toho naložíte viac, ako môžu zvládnuť. Zo začiatku by ste mali trénovať iba na kratších vzdialenostiach (pár stoviek metrov) a snažiť sa psíkovi tréning čo najviac spestriť, aby ho to bavilo (môžete napríklad striedať rôzne druhy terénu).

 

Dajte mu čas, aby pochopil, čo sa od neho čaká

Aj s postrojom choďte na to veľmi zľahka. Je dôležité, aby si naň váš zvierací parťák zvykol a pochopil, čo sa od neho očakáva. Inými slovami, postroj musí byť pre neho jasným signálom, ktorý hovorí: „Teraz budeme behať, takže nie je čas na hranie alebo očuchávanie sa s ďalšími štvornohými kamarátmi.“ To všetko však chce svoj čas. Buďte preto trpezliví, na psíka netlačte, do ničoho ho nenúťte a rozhodne zabudnite na fyzické tresty. Pokiaľ ste v tomto ohľade úplný začiatočník, môžete spoločne navštíviť kurzy a semináre, ktoré sa konajú po celej republike (termíny a miesta konania nájdete na internete).

 

Ďalšie užitočné tipy

* Pred tréningom psa nekŕmte a vyvenčite ho.

* Postarajte sa, aby mal váš psí kamarát počas tréningu dostatok čerstvej vody.

* V letných horúčavách behajte skoro ráno alebo až večer.

* Na dlhšie trasy vyberajte mäkké prírodné povrchy (lesné alebo poľné cesty).

* Nezabudnite psíka pochváliť a odmeniť ho jeho obľúbenou maškrtou.


 

Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu