Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

 • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
 • Pridajte ich do zoznamu želaní
 • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Železo 20 mg COMPLEX

Železo 20 mg COMPLEX

Výživový doplnok

Prémiová kvalita železa obohatená o komplex vitamínov a minerálov na tvorbu krvi,energie a podporu kognitívnych funkcií


 • Jedinečná kombinácia železa s doplnkovými vitamínmi a minerálmi
 • Dobre vstrebateľný organický zdroj železa
 • Vhodné predovšetkým pre darcov krvi na doplnenie železa a ďalších nevyhnutných vitamínov a minerálov na rýchlejšiu podporu regenerácie krvi po darovaní
 • Vhodné pro tehotné a dojčiace ženy alebo ženy v plodnom veku
 • Denná dávka v jednej tablete
 • Vyrobené držiteľom certifikátu GMP

O produkte

Železo 20 mg COMPLEX

Železo 20 mg COMPLEX obsahuje dobre vstrebávateľné železo z organického zdroja obohatené o komplex vitamínov a minerálov na tvorbu krvi, energie a podporu kognitívnych funkcií. Tento produkt prispieva k správnej koncentrácii a tiež ochrane proti škodlivým voľným radikálom.


Účinky hlavných zložiek:

Železo je hlavnou zložkou červených krviniek, ktoré roznášajú kyslík po tele. Tento minerál je tiež dôležitý pre kognitívne funkcie, pretože dodáva kyslík do mozgu. To je kľúčové pre koncentráciu a myslenie.

Vitamín B12 a kyselina listová prispievajú k normálnej tvorbe červených krviniek a k zníženiu únavy a vyčerpania. Tiež prispievajú k normálnemu energetickému metabolizmu. Obaja tiež podporujú bežné psychologické a nervové funkcie.

Vitamín C prispieva k normálnemu vstrebávaniu železa. Vitamín C prispieva k normálnej absorpcii železa a môže zvrátiť inhibičný účinok niektorých látok (čaj, vápnik ...). Tento antioxidant prispieva k ochrane buniek pred oxidačným poškodením a je tiež dôležitý pre normálne fungovanie imunitného systému.

Horčík je tiež dôležitý pre energetický metabolizmus, môže znížiť únavu a únavu. Tento minerál prispieva k normálnym funkciám svalov a syntéze bielkovín. Tiež hrá dôležitú úlohu pri delení buniek.

Vitamin E, vitamín rozpustný v tukoch, selén a zinok prispievajú k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom

Zinok je nevyhnutný pre správny metabolizmus makroživín, ako sú sacharidy a mastné kyseliny. Zinok je dôležitý pre normálnu syntézu DNA, imunitný systém, normálnu plodnosť a reprodukciu a ďalšie funkcie v organizme.

Selén je základný minerál s množstvom životne dôležitých úloh v tele. Podporuje funkciu imunitného systému alebo silný antioxidant, ktorý chráni ľudské bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi.


Železo 20 mg COMPLEX je vhodný pre:

 • Darcovia krvi
 • Vegetariáni a vegáni
 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Ženy vo fertilnom veku
 • Ľudia s pravidelným intenzívnym cvičením

Železo bez konzervantovŽelezo bez laktózyželezo bez lepkuŽelezo vhodné pre tehotné

Zloženie

Denná dávka obsahuje: hmot./1 tbl.% RVH*
Vitamín C80,0 mg100
Vitamín E12,0 mg100
Vitamín B127,5 mg300
Kyselina listová600,0 mg300
Železo20,0 mg143
Horčík100,0 mg27
Zinok5,0 mg50
Selén50,0 mg91
* % referenčnej výživovej hodnoty v 1 tbl.
Zloženie:
oxid horečnatý, kyselina L-askorbová, protihrudkujúce látky (celulóza, talok), fumarát železnatý, glukonát zinočnatý, DL-alfa-tokoferylacetát, kvasnice obohatené selénom, stabilizátory (hydroxypropyl metylcelulóza, stearát horečnatý), farbivá (oxid titaničitý, brilantná modrá), svetlicový koncentrát, trigylceridy, kyanokobalamín, kyselina pteroylmonoglutamová
1 tableta denne, prednostne na lačno, zapiť tekutinou.

Upozornenie: Nevhodné pre deti do 12 rokov. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy. Skladujte mimo dosahu detí, v suchu a tme, pri teplote do 25 °C.

Recenzia produktu

Napíšte hodnotenie

Už máte účet? Kliknite tu na prihlásenie.

MESTO

Tento servis je len pre registrovaných uživateľov. Pokiaľ ešte nie ste členom WALMARK alebo Klubu zdravia, môžete sa ľahko prihlásiť vyplnením tohto dotazníka. Prosím, nezabudnite potvrdiť vašu registráciu kliknutím na link v emaile, ktorý sme vám poslali.