telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Udržte si vitalitu aj cez Vianoce

Udržte si vitalitu aj cez Vianoce
Obdobie Vianoc je pre mnohých veľkým maratónom. Bohužiaľ, v opačnom smere ako vedie cesta k zdraviu a vitalite. V decembri sa totiž často kompletne zmení náš jedálny lístok, narastie množstvo úloh a čas sa podozrivo zrýchli. Ako si Vianoce užiť a udržať si pritom fyzické aj duševné zdravie?
 

Nenechávajte nič na poslednú chvíľu

Základom úspechu je usporiadať si priority. Aj keď si mnoho ľudí myslí, že najlepšie fungujú „pod stresom“, je to, bohužiaľ, len „zdanie“. Naše telo reaguje v strese iba stratégiami: útek, útok alebo stuhnutie. Samozrejme, naša myseľ i predstavy môžu vyznávať inú teóriu, ale vnútorný hormonálny koktail sa namieša aj navzdory nim. Ak sa nám však nepodarí nejakým spôsobom stres (resp. jeho chemické vyjadrenie v našom tele) odbúrať, začne narúšať harmóniu vnútorných procesov. Telo sa začne vysiľovať a my začneme pociťovať najprv únavu, potom rôzne bolesti a v neposlednom rade aj podráždenosť. A tá sa k Vianociam príliš nehodí. Urobte si teda dostatok priestoru na plánovanie včítane zaobstarávania darčekov, rozdeľte si úlohy a hlavne prijmite fakt, že život je plný prekvapení, nie dokonalosti.
 

Rovnaké, ale ľahšie

Vianoce sa spájajú so zákuskami, vianočkou, štólou, vysmážaným kaprom, zemiakovým šalátom s majonézou, tuctami chlebíčkov, čipsov, u dospelých aj s mnohými pohárikmi alkoholu. Už samotná kombinácia je pre naše telo skutočnou záťažou. Skúste si Vianoce odľahčiť. Pomôžete svojmu telu toto obdobie hojnosti lepšie zvládnuť. Namiesto zemiakových čipsov si kúpte zeleninové, pečivo nahraďte zeleninou, zaraďte zdravšie cukrovinky – múku nahraďte namočenými rozmixovanými orechmi a biely cukor niektorou zo zdravších verzií (datľový sirup, agáve či javorový sirup).
 

Zaraďte prechádzky

Veľkou úľavou pre telo aj myseľ sú prechádzky na čerstvom (aj keď ľadovom) vzduchu. Nielenže si pretiahnete svaly, ale ešte si aj vyčistíte hlavu od všetkých emócií. Tie v priebehu tohto obdobia v domácnostiach doslova hustnú. Pokiaľ máte psa, máte vyhraté. Pokiaľ nie, skúste si dať za cieľ preskúmať svoje okolie.
 

Priberte si pomocníka

Nie ste si sebou istí? Potom je dobré vyhľadať pomoc. Nemusí ísť o fyzickú osobu, môžete využiť elektronické možnosti. Jednou z nich je Index zdravia. Ide o webovú aplikáciu vytvorenú odborníkmi na výživu, ktorá zadarmo ponúka analýzu vášho aktuálneho zdravotného stavu. Výsledkom je návrh cesty podporujúcej jeho zlepšenie.
 

Začnite so zmenou teraz

Pretože analýza vychádza z vašich osobných dát (vyplnenie testu trvá približne 15 minút), sú navrhnuté kroky skutočne šité na mieru práve vám. Nejde o zložité záležitosti, naopak. Trvalé výsledky môžete dosiahnuť len postupnými, ale pravidelnými krokmi týmto smerom. Po registrácii získate svoj osobný 28-dňový plán s konkrétnymi podpornými krokmi. Tie je vhodné podporiť aj navrhnutými preparátmi. Ich výber nie je náhodný, ale zodpovedá vašej momentálnej zdravotnej situácii. Odporúčaný súbor produktov prispieva k rýchlejšej zmene vedúcej k zdraviu a vitalite. Verte, že Index zdravia vám pomôže nielen v pokoji zvládnuť Vianoce, ale aj naštartovať cestu k lepšej kondícii v novom roku.
 
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu