Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Zuzana Kala Grofová

pri zrode Indexu zdravia a Nutričných programov

Doktorka Zuzana Kala Grofová už rad rokov úspešne vedie svoju poradňu na redukciu hmotnosti, dietológiu a diétne varenie a úspešne pomáha ľuďom nájsť cestu k zdravému životnému štýlu. Vo svojej dnes už tridsaťročnej praxi sa venuje vnútornému lekárstvu, geriatrii a klinickej biochémii a posledných dvadsať rokov sa špecializuje predovšetkým na klinickú výživu. K záujmu o dietológiu ju  priviedli už jej učitelia. Počas štúdií na lekárskej fakulte sa ocitla na jednom z prvých pracovísk špecializujúcich sa na umelú výživu. Doktorka Grofová sa dnes a denne stará o pacientov v ťažkých stavoch, ktoré by bez umelej výživy vôbec nebolo možné riešiť. Počas našej úzkej spolupráce na Indexe zdravia a Nutričných programoch sa sústavne utvrdzujeme v tom, ako významne môže životný štýl naše zdravie ovplyvniť. Na základe toho sme sa zamerali na 5 pilierov zdravia, ktorými sú: výživa, pohyb, zlozvyky, psychická rovnováha a kondícia.
 
Zuzana Kala Grofová sa dennodenne presviedča o tom, aký významný vplyv na zdravie tieto oblasti majú. Jej slová potvrdzujú, že ak máme päť vyššie uvedených pilierov  pod kontrolou, robíme pre svoje zdravie maximum.
 

„Je významné, koľko človek pre seba  môže urobiť, ak dostane kvalitné, pravdivé a podložené informácie a aktívne ich začlení do každodenného života,“

uisťuje doktorka Grofová.

 
Zuzana Kala Grofová sa pritom sama riadi zdanlivo veľmi jednoduchými a osvedčenými pravidlami. A nabáda k tomu i ostatných. Najdôležitejšie je uvedomiť si, že moje zdravie je moja vec. Zásadné je bojovať s pohodlnosťou a naučiť sa nový štýl normálne žiť, pričom normálne znamená: „tak, ako vyhovuje mne“. Odmenou je okrem zdravia tiež udržanie mladosti a výkonnosti. Zmena životného štýlu sa kladne prejaví dokonca i pri niektorých zdravotných stavov, na ktorých sa podieľa genetika, napríklad pri obezite.
 

„Bohužiaľ často sa spoliehame na nesprávne informácie a najradšej by sme mali nejakú magickú strelu, jednu vec, ktorá sama všetko zmení na dobré. Zdravý životný štýl je ale naozaj postup krok za krokom,“

pripomína doktorka Grofová.

 
Z toho dôvodu pripravil Walmark v spolupráci s doktorkou Grofovou Nutričné programy a Index zdravia, ktoré pomôžu nájsť a naštartovať účinnú a rozumnú cestu k zdravému životnému štýlu komukoľvek.
 
V spolupráci s doktorkou Grofovou Walmark tiež identifikoval konkrétne oblasti, ktoré sú najčastejšie problematické, napr. telesnú a mentálnu energiu, krásu pleti, vlasov a nechtov či zdravý pohyb. Tak vznikla kombinácia produktov zostavená z profesionálneho a holistického pohľadu na každú problémovú oblasť. Ak si je teda niekto sám vedomý oslabenia v určitej oblasti, nájde prostredníctvom Nutričných programov tú najúčinnejšiu podporu.
 
Index zdravia je nástroj, ktorý na základe radu otázok ponúkne každému jedincovi osobný plán jednoduchých činností na jeden mesiac a odporučí ideálnu kombináciu prípravkov ako nutričnej podpory na každý deň. Doplnky výživy podporia cieľ individuálneho plánu a úlohy obsiahnuté v pláne pomôžu posunúť zdravotný stav o niekoľko pomyselných priečok vyššie. Index zdravia je pritom o celkovom naštartovaní životného štýlu – dôležitým parametrom mesačného plánu je jednoduchosť a malé zmeny, ktoré sa dobre fixujú. Malé kroky každý deň sú pritom tou najspoľahlivejšou cestou k pozitívnemu výsledku.
 
 
Spustiť test