telephone Zavolajte nám 0800 191 191
Váš zoznam je prázdny

Ako to funguje?

  • Nájdite na našich webových stránkach najvhodnejšie produkty pre seba a svojich blízkych
  • Pridajte ich do zoznamu želaní
  • Keď máte všetko, čo potrebujete v zozname želaní, prejdite na partnerský obchod, kde si môžete vybrať množstvo a dokončiť objednávku.

Váš zoznam želaní je prázdny. Pozrite sa na naše produkty a vyberte tie najlepšie, ktoré podporujú vaše zdravie.

Dajte vašim predsavzatiam šancu

Dajte vašim predsavzatiam šancu
Prelom roka je podobnými rituálmi priamo povestný. V nerozumnej nádeji, že príchod nového letopočtu všetko zmení, sa predháňame v najrôznejších predsavzatiach, ktoré sa najčastejšie týkajú našej postavy, kondície a zdravia. Málokto však svoje predsavzatie splní. Na to, aby tieto zmeny boli trvalé, je totiž potrebná nielen motivácia, ale tiež správny „hnací motor“. Máme pre vás niekoľko praktických tipov, ako to urobiť, aby nezostalo len pri sľuboch.
 

1. Začnite najlepšie hneď

Nečakajte na to, že nadíde vhodný čas (budúci pondelok, ďalší mesiac, týždeň po výplate…). Ten najlepší čas je práve teraz. Ak svoje rozhodnutie začnete odkladať, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nakoniec do ničoho nepustíte. Vždy totiž existuje nejaké „ale“.
 

2. Stanovte si len jeden cieľ

Máte v pláne prestať fajčiť, zdravo jesť, denne behať desať kilometrov a dvakrát do týždňa relaxovať v saune? To je vážne veľmi pekný a chvályhodný plán, až na to, že sa nedá zrealizovať. Nezdravý návyk nezmeníte zo dňa na deň. Veľakrát naopak budete musieť vyvinúť značnú dávku sebazaprenia. Už to samo o sebe predstavuje silný stres a vyžaduje pevnú vôľu. Nikdy si preto nedávajte sériu niekoľkých náročných úloh, ale len jednu. Tú, ktorú považujete za najdôležitejšiu. Budete tak mať omnoho väčšiu šancu na úspech.
 

3. Robte to kvôli sebe

Okolie na vás tlačí, aby ste schudli, vy sa však vo svojom tele cítite príjemne? Kolegovia z práce vás prehovárajú, aby ste s nimi každý pondelok a štvrtok vyrazili do posilňovne, vám sa ale robí zle z predstavy upotených tiel a železných činiek? Dajte si predsavzatie, ktoré chcete naozaj len vy, nie váš manžel, svokra alebo hoci aj šéf. Jedine tak máte šancu, že pri ňom vydržíte.
 

4. Zostaňte nohami na zemi

Ak vám príroda nadelila atletickú postavu, ťažko z vás niekedy bude Twiggy, takže ani nemá zmysel sa o niečo také pokúšať. Rovnako naivné je dúfať, že počas dvoch mesiacov zhodíte dvadsať kíl. Nielenže podobnými experimentmi trpí telo i duša, ale za rohom už zlovestne striehne jo-jo efekt. A s tým si je neradno zahrávať.
 

5. Tešte sa i z malých úspechov

Podarilo sa vám znížiť váhu o 5–10 percent? Blahoželáme! Tým ste urobili veľa pre svoje zdravie. Hoci vám to môže pripadať málo, podľa vedeckých štúdií už tento váhový úbytok dokáže znížiť cholesterol i krvný tlak a zlepšiť celý rad ďalších fyziologických parametrov. Ak ste navyše začali cvičiť, môžete byť na tom vo finále dokonca lepšie, než chudý človek, ktorý sa vôbec nehýbe. Hoci máte nejaké tie kilá navyše, nenechajte sa tým odradiť. Naopak, sústreďte sa na udržanie novo získanej váhy a tešte sa z výhod, ktoré vám prinášajú (oblečiete menšiu konfekčnú veľkosť, lepšie vyzeráte, už sa nezadýchate pri dobiehaní autobusu apod.). Pamätajte si, čím menšiu zmenu urobíte, tým býva väčšinou trvalejšia.
 

6. Využite šikovných pomocníkov

Radi by ste urobili prospešné zmeny vo svojej životospráve, ale neviete, odkiaľ začať? Jeden vám radí to, druhý ono, a vy sa metódou „pokus–omyl“ potácate od extrému k extrému? Ak nechcete míňať peniaze za nutričných poradcov, máme pre vás jeden skvelý tip – nový interaktívny nástroj Index zdravia. Vďaka tomuto detailne prepracovanému programu, na ktorom spolupracovali poprední českí odborníci, sa dozviete, ako ste na tom so svojou telesnou i duševnou kondíciou a aké konkrétne kroky by ste mali podniknúť smerom
k náprave. Ako na to? Stačí vyplniť krátky dotazník, ktorý sa skladá z niekoľkých tematických okruhov a 34 krátkych otázok. V priebehu desiatich minút získate rad cenných informácií: aktuálnu hodnotu BMI, množstvo tekutín, ktoré by ste denne mali vypiť, úroveň telesnej aktivity, čo vášmu telu chýba alebo naopak je navyše a tiež hodnotu vášho Indexu zdravia, ktorá odráža váš aktuálny zdravotný stav a pohybuje sa v rozmedzí 0–100.

Na základe výsledkov dostanete mesačný plán zostavený na mieru a rad ďalších užitočných rád a odporúčaní. Dostanete tiež príležitosť na zakúpenie balíčka troch produktov, ktoré sú pre vás v danú chvíľu najvhodnejšie – v prípade, že sa o svoje zdravie a svoju kondíciu budete chcieť starať cielene. Všetko je pripravené tak, aby zmena nastala postupne, krok za krokom a stala sa tak prirodzenou súčasťou vašej cesty k zdravému životnému štýlu.
 

7. Nevzdávajte sa pri prvej chybe

Robiť chyby je ľudské. Kto z nás občas nešliapne vedľa? Vypustite zo svojho slovníka výraz „nikdy“ a nevyčítajte si, keď zhrešíte. Zlozvyky sú veľmi zákerné a držia sa nás zubami-nechtami. Niet divu, že nás občas donútia zlyhať. To však nie je dôvod na paniku a už vôbec nie na to, aby ste svoje ciele vzdali. Ponechajte si priestor i pre občasné zakopnutie. Honba za dokonalosťou prináša len ďalší zbytočný stres.
 
Späť na všetky články

To najlepšie z nášho magazínu